Небесният рай засега е само във въображението,н о затова пък земният със сигурност съществува. И не буди никакво съмнение, че сред местата, които могат да бъдат наречени така, са Сейшелите. Това приказно красиво място в Африка с изумрудените и топли води на океана е уникално – красотата му може да разболее очите, а спокойствието му е бленувано кътче за истинска почивка.
Сейшелите са над 115 островчета, сгушени в сърцето на Индийския океан. Те привличат пътниците с примамливата си комбинация от девствени плажове и пищни тропически пейзажи. Независимо дали човек търси романтично бягство, изпълнена с приключения почивка или спокойно уединение, този островен рай обещава едно истинско и незабравимо преживявяне.
Точно сега – от юли до септември е най-хубавото време да отидете там. През тези месеци почти няма валежи, а температурата на въздуха и водата е еднаква 26-28 градуса. В сравнение с нашите сегашни изтощителни жеги, това си е истинско удоволствие.
Най-красивите Сейшелски острови са Праслин, Ла Диг и Мае – наричан още Махе. Точно през тези месеци тези места оживяват с пищна зеленина, ижзнена флора и изобилие от морски живот, създавайки истински рай както за любителите на природата, така и за любителите на плажа.
Национален парк „Йосемити” – живото изкуство на природата
Името на архиперлага е дадено в средата на 18-и век в чест на френския финансов министър Моро дьо Сейшел. Това се случва през 1756 година, когато капитанът от френския флот Никола Морфи поставя възпоменателен камък на брега на остров Махе, отбелязвайки територията като френско отвъдморско владение.
Преди това обозначение островите са били под португалски контрол. Началото е поставено през 1502г. когато Васко да Гама, един от най-известните мореплаватели в историята, се натъква на тази непозната група острови, докато плава покрай нос Добра надежда по време на пътуването си до Индия. Той записва това откритие и го добавя към богатия си каталог с навигационни постижения.
Сейшелските острови са гранитни и някога са били пиратско укритие, по-специално Пиратския залив на Махе и Кот д’Ор на Праслин. Смята се, че известният пират Оливие Левасьор е скрил съкровище на стойност над 160 000 долара, което не е намерено и до днес. Островът на птиците пък е дом на най-тежката сухоземна костенурка, живееща в дивата природа – Есмералда. Тя тежи 304 килограма. Туристите много обичат да се снимат с костенурките на Сейшелите.
Родината на рома Барбадос очарова с райски плажове
Всички, които дойдат тук, обаче искат веднага да видят местната палма, която ражда най-големите орехи в света. Това е палмата Коко де Мер, позната още като двоен кокос. Ярко оформената ядка може да тежи до 33 килограма. Този древен плод е символ на страната, тъй като на цялата планета се среща само на два сейшелски острова – Праслин и Кюрьоз. Мъжкият и женският плод на палмата приличат на мъжки и женски полови органи. Ако искате обаче да изнесете такава ядка от Сейшелите, ще ви трябва специален сертификат и ако го нямате, рискувате да ви арестуват.
Виктория, столицата на Сейшелите, е най-малката в света и може лесно да се изследва пеша за по-малко от ден. Въпреки своята скромна територия от 21 кв.км. градът е дом на 86% от населението на Сейшелите. Това е най-малката столица в Африка с население около 25 хиляди души. Намира се на остров Махе. Чист и поддържан, той е с миксирана култура от нашествието на британци и французи. От едните е останало само посоката на движение на колите, обратното, докато от другите е останало доста повече като култура и дори официален език.
Изключителната местна кухня е много близка до френската, която е смесена с местната – креолска. Знаем славата на френската кухня, а представете си съчетана с пресни морски деликатеси и свежи тропически плодове. Всички харесват миниатюрното копие на лондонската Биг Бен – часовниковата кула Смол Бен. Разходката из кралската градина е запомняща се.
Източник: в. „Галерия“