Свят

Мистериозната легенда за „Атлантида на пясъците“

За това място се твърди, че някога е било великолепен и проспериращ търговски пункт. Наричано е също Убар от бедуините и Ирам в Корана. Възможно е градът да е бил основан още през 3000г. пр. н.е. и да е загинал между 300 и 100г. от н.е. и да е загинал Южна Арабия между Индия и Средиземноморието.

Търговците използвали този маршрут, за да пренасят фини подигравки и изключително ценни смоли и етерични масла за продажба. Климатът по онова време е бил различен, районът е бил спокоен и е бил наричан „Арабия Феликс“, което означава „щастлива Арабия“.

Каква е легендата за каменната сватба

Бартрам Томас е един от изследователите на Южна Арабия. След като чул страхотните истории, които се разказват за мистериозното място по време на различни експедиции, той решил да замине в търсене на Убар.

Много хора са се опитали да го спрат и го предуперждавали,ч е това е опасно начинание, защото градът бил унищожен в резултат на безчестие.

Според митовете върху него е паднало божествоно проклятие. Сякаш гражданите му са отказали да следват Божиите пътища и са отхвърлили съвета на пророка Худ.

След това, от нищото се появила мощна пясъчна стихия, която блъснала и погълнала мястото изцяло.

Въпреки това Томас продължава проучванията си, но умира, преди да успее да го открие. Той оставя след себе си книга, в която описва региона и хората, които го населяват.

Вдъхновени от работата му, негови последователи организирали още експедиции, но но и те не успели да постигнат заветната цел.

Легендите за Кадин мост в Невестино

Интересно е, че в разказа на Ирам се казва, че в продължение на 7 дни той е страдал от ужасна пясъчна буря, която е покрила града, пише „Галерия“. Следователно може би истинското място е било погребано в пясъците заедно със своите съкровища и тайни.

Някогашният оживен търговски център може би никога няма да бъде открит, но легендите за него живеят и до днес.

Подобни статии

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button