Силуетите на европейските градове включват някои емблематични исторически сгради, от Айфеловата кула в Париж до Биг Бен в Лондон, но някои градове могат да се похвалят с ултрамодерни небостъргачи. Огромните 66 процента от небостъргачите, построени в Европа, са само в пет града, включително Лондон, Париж, Истанбул и Москва, според Express. Но Франкфурт, петият град, преживява нещо като архитектурен ренесанс и огромните 50 нови небостъргача са в плановете за германския център
Колекцията от нови небостъргачи включва FOUR Frankfurt, изграждане на четири кули на стойност £856 милиона, които трябва да бъдат завършени тази година и всички са проектирани така, че да са обърнати една срещу друга, за да се увеличат максимално гледките отвътре. Най-високият от тях ще бъде висок 233 метра и всички ще включват смесица от офиси, апартаменти, хотели, магазини и ресторанти, пише Timeout.
Строителството на Милениум Тауър, която ще се простира на 288 метра над улиците и ще стане най-високата сграда в Германия, е планирано да започне през 2025 г. Франкфурт всъщност е дом на 95 процента от небостъргачите в Германия, до голяма степен защото е заобиколен от „зелен пояс“ – единственият начин (за нови разработки) е нагоре!
Тези държави въвеждат нови такси за туристи
И така, защо се строи толкова много? Е, има нещо като строителен бум на Brexit, докато градът се опитва да примами финансовите институции далеч от Лондон. Той вече е дом на две от най-големите централни банки в света (Deutsche Bundesbank и European Central Bank), а четиридесет големи фирми се преместиха във Франкфурт, след като Обединеното кралство напусна ЕС.
Но не се притеснявайте, Франкфурт не просто се превръща в огромен финансов район. С проекти като FOUR очевидно има усилие да се слеят различните зони на града чрез заличаване на границите между културни, жилищни и търговски пространства, според BNN .